دیوار های جدا کننده کناف

دیوار های جدا کننده کناف برای جدا سازی فضای داخلی ساختمان به کار می روند.ماهیت داخلی این دیوار های جداکننده از اسکلت بندی از مقاطع فولادی همچون استاد و رانر می باشد.
نام دیگر دیوار های جداکننده کناف با نام درای وال نیز شناخته می شود.پس از قالب بندی اسکلت داخلی پنل های گچی بر اساس نیاز در یک یا چند لایه بر روی این اسکلت بندی توسط پیچ نصب می شود. برای عایق بندی این دیوار ها می توان فضای داخلی این دیوار ها را با عایق های حرارتی و صوتی پوشش داد.
همچنین می توان به آسانی تاسیسات الکتریکی و لوله کشی را از داخل این دیوار ها عبور داد.از مزیت های این دیوار که ساختار خشک می باشد از قبیل اجرا بر روی کف که تمام شده-مصالح این نوع سازه بسیار کمتر از مصالح دیوار های سنتی جداکننده ساختمان می باشد-نخاله کمتر و بدون کثیف کاری از مزایای دیگر این نوع دیوار می باشد. از دیگر مزایای دیوار جداکننده کناف سرعت بالای اجرای آن می باشد و بلافاصله پس از نصب آماده بتونه کاری و رنگ کاری می باشد اما در دیوار های جداکننده سنتی سرعت اجرایی خیلی پایین می باشد و این دیوار ها چند مرحله ای می باشند یعنی یک بار دیوار چین یک بار گچ و خاک ویک بار سفید کاری و زمان خشک شدن متریال هر مرحله نیز را به آن اضافه کنید وهر بار در صورت بروز خطا یا مشکل در تاسیسات لوله کشی یا برق کاری باید تخریب کامل انجام شود و سپس متخصص هر بخش برای بازسازی مجدد مراجعه می کند.اما در کناف اینگونه نیست و به راحتی بااستفاده از دریچه های بازدید و یا یک اره و پیچ می توان محل را باز و پس از انجام تعمیرات آن محل را با کمترین هزینه و زمان بازسازی کرد.

دلایل برتری کناف نسبت به رابیتس

به چه دلیل دیوار ها و سقف های کناف بهتر از دیوار ها و سقف های سنتی هستند:
-برای مثال شما وزن این مصالح را در نظر بگیرید در سقف های رابیتس هر متر مربع وزنی بالغ بر 40 تا 50 کیلو را دارد اما در کناف هر متر مربع وزنی بالغ بر 7 تا 9 کیلو دارد.
-سرعت اجرایی:در صورتی که اتخاب شما دیوار یا سقف کناف باشد سرعت اجرای آن خیلی سریع تر از سایر دیوار ها یا سقف های سنتی می باشد و بلافاصله پس از نصب آماده بهره برداری است اما در دیوار ها یا سقف های سنتی هر مرحله زمانی برای خشک شدن نیاز دارد (برای مثال دیوار پس از گچ و خاک زمانی برای خشک شدن لازم دارد.) -هر متریال و یا ساخاتر سنتی پس ماند ونخاله زیادی دارد اما در متریال یا ساختار کناف این نخاله خیلی خیلی کم می باشد.
-کثیف کاری در کناف وجود ندارد برای مثال در بازسازی سقف که کف شما توسط با هر پوششی پوشش داده شده است در صورت انتخاب رابیتس در مرحله جوشکاری کف شما آسیب خواهد دید.
-در انتخاب دیوار یا سقف کناف شما با یک نفر سرو کله خواهید زد اما در ساختار سنتی شما مجبور هستید برای هر مرحله دنبال یک نفر خاص بگردید.

تمامی حقوق این سایت برای آرند سازه ایران محفوظ میباشد