سقف کاذب خود ایستای بدون کد حریق

در زیر سازی این ساختار از سازه های استاد تک و دو تایی استفاده می شود. برای پوشش کاری می توان از پنل های با ضخامت 12.5*18 و 12.5*2 میلیمتر استفاده نمود و به کار گیری عایق با وزن حداکثر 5کیلو گرم بر متر مربع مجاز می باشد.

سقف کاذب (d112(a

ساختار این سقف شامل یک زیر سازی فولادی سبک با سازه گذاری در دو جهت (به صورت متعامد) بوده که پنل ها در یک یا دو لایه بر روی آن نصب می شوند.با توجه به ویژگی ها و عملکرد بالای سقف کاذب d112aمی توان از این نوع سقف در بسیاری از فضاها ودر طرح های تزیینی متنوع و زیبا استفاده کرد.

سقف کاذب (d112(b

ساختار این سقف شامل یک زیر سازی فولادی سبک با سازه گذاری در یک جهت بوده که پنل ها در یک یا دو لایه بر روی آن نصب می شوند.اگر یک سقف کاذب کناف با سرعت اجرایی بالا و کمترین مصرف مصالح و هزینه را می خواهید سقف کاذب (d112b)بهترین گزینه است.
در اجرای این سقف کاذب اصول زیر باید اجرا شود:
-سطح سقف کاذب کمتر از 50 سانتیمتر باشد.
-دهانه سقف کاذب کمتر از 4 متر باشد
-ارتفاع آویز گیری کمتر از 50 سانتیمتر باشد.
-سقف کاذب ساده و فاقد شکستگی باشد.

سقف کاذب کناف اکوپنل

صفحه مسلح سیمانی سقفی آکواپانل اسکای لایت (ضخامت ۸ میلی متر ) محصول جدیدی از شرکت کناف آکواپانل آلمان می باشد. از این محصول که ضخامت کم تری نسبت به آکواپانل های داخلی / خارجی دارد تنها برای ساختار های سقف کاذب در محیط های مرطوب داخلی ( مانند استخر,سونا,جکوزی,آشپزخانه صنعتی,آزمایشگاه و…) و سقف های کاذب واقع در فضای بیرونی ساختمان (بالکن و زیر طاق) استفاده می شود . زیرسازی مناسب برای این ساختار ترکیبی از سازه های CD60 ، عوامل اتصال مربوطه و آویز نانیوس کناف می باشد و مراحل درزگیری و فینیشینگ کار ، مشابه وجه بیرونی ساختار دیوار خارجی آکواپانل میباشد و در نهایت سطح کار با پرایمر و رنگ مناسب برای نوع ساختار ، رنگ آمیزی می گردد . هم چنین یادآور می گردد که در صورت استفاده این محصول در ساختار سقف کاذب بیرونی / خارجی فشار باد نباید بیشتر از KN/M2 5.1 باشد .

سقف کاذب مشبک

سقف های کاذب مشبک کناف از سازه های سپری (Tشکل)و تایلهای سقفی تشکیل شده اند. سازه های سپری توسط آویز های قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و تایل ها به صورت وزنی درون این شبکه قرار می گیرند.وجود فضای خالی پشت سقف کاذب امکان استفاده از لایه عایق را به وجود می آورد و در نتیجه باعث ایجاد لایه عایق با جذب صوت بالا می شود.ویژگیهای مثبت و منحصر به فرد این نوع سقف میزان استفاده از این نوع سقف را در فضاهای اداری,تجاری,درمانی و آموزشی بالا برده است.این سقف را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سقف های کاذب یکپارچه کناف اجرا نمود.

سقف کاذب خود ایستای با کد حریق 30 دقیقه از بالا و پایین سقف کاذب تیپa

در زیر سازی این ساختار از سازه های استاد دو تایی استفاده می شود که بال آن ها توسط نواری از پنل مقاوم در برابر حریق به ضخامت 25 میلیمتر به پهنای حداقل 120 میلیمتر محافظت می شود .برای پوشش کاری از پنل مقاوم در برابر حریق با ضخامت 18 میلیمتر استفاده می شود.در اجرای این سقف اجرای دو اصل اجباری است :
-پشم معدنی نوع s با ضخامت حداقل 60 میلیمتر و چگالی حداقل 30 کیلو گرم بر متر مکعب.
-پشم معدنی نوع s با ضخامت حداقل 40 میلیمتر و چگالی حداقل 40 کیلو گرم بر متر مکعب.

سقف کاذب خود ایستای با کد حریق 30 دقیقه از بالا و پایین سقف کاذب تیپb

در زیر سازی این ساختار از سازه های استاد دو تایی استفاده می شود که بال آن ها توسط نواری از پنل مقاوم در برابر حریق به ضخامت 25 میلیمتر به پهنای حداقل 120 میلیمتر محافظت می شود .برای پوشش کاری از پنل مقاوم در برابر حریق با ضخامت 18 میلیمتر استفاده می شود.
اجرای لایه عایق در این ساختار اجباری نبوده اما نصب لایه محافظ پنل مقاوم در برابر حریق به ضخامت 12.5میلیمتر الزامی است.

سقف کاذب خود ایستای با کد حریق 30 دقیقه از پایین سقف کاذب

در ساختار این سقف از سازه های استاد دو تایی استفاده می شود.در ارتباط با پوشش کاری و اجرای لایه عایق دوامکان وجود دارد:
-پنل مقاوم در برابر حریق با ضخامت 18 میلیمتر و لایه عایق از پشم معدنی G با ضخامت حداقل 40 میلیمتر.
-پنل مقاوم در برابر حریق با ضخامت 12.5*2 میلیمتر بدون نیاز به اجرای لایه عایق(استفاده از لایه عایق با رده حداقل B2 مجاز می باشد)

تمامی حقوق این سایت برای آرند سازه ایران محفوظ میباشد